Saçlarınızı Gri Boyamanın Zararları

Gri saç akımı tüm hızıyla devam ediyor fakat saçlarınızı griye boyamanın zararlarını sonradan fazlasıyla farkedeceksiniz. Biz kendi saçlarınızı boyamak yerine gri renkte kaynak saç veya çıt çıt saç almanızı öneriyoruz.

Gri Saç Boyama Neden Zararlı?

1- Saçlarınızı griye boyamak için öncelikle açma işlemi yaptırmanız gerekiyor. Saçınızı en az platin sarı rengine kadar açtıktan sonra griye boyayabilirsiniz. Aksi halde doğrudan griye boyarsanız ya tutmayacaktır, yada koyu bir gri olacaktır. Bu nedenle saçınızı griye boyamak platin rengine boyamaktan daha az zararlı değildir. Bilakis daha zararlıdır. Çünkü önce platina açıp sonra griye boyadığınız için renk sürekli olarak akacaktır. Sizde tekrar boyadıkça daha çok zarar görecektir.

2-Bunun yanı sıra bir de renk akma durumu var. Kendi saçlarınızı gri yaparken kullanılan boyalar, normal saç boyalarıdır. Bu sebeple ay sonuna doğru renkler bozulur. Hatta ay sonuna kadar kalmaz. Tekrar tekrar boyamak zorunda olduğunuz için saçları çok fazla yıpratır.

3- Dip boyanız geldiğinde saç diplerini başka renk uçlar grimsi bir hal alacaktır. Bunun düzeltmek için öncelikle saç diplerinizi yeniden açmanız gerekiyor. Öncelikle saç diplerine açma işlemi yapılacak ve sonra yeniden griye boyanacak. Bu da yine saçınızın yıpranması anlamına geliyor.

4- Her ay saçınızın diplerine açma işlemi yaparsanız bir kaç ay sonra saçınızın orta bölümünde dalga dalga renkler oluşur. Bu sadece görüntü açısından sıkıntı değil, ayrıca aynı bölgeye 2 kez açıcı değmiş ise bu bölgelerde yanmaların etkisi görülmeye başlar.

5- Masraf. Çok fazla masraf. Her ay dip renk açma işlemi ve boyama kuaförünüze iyi kazandrabilir fakat sizin cebinizi biraz yorabilir.

Gri Çıt Çıt Saç veya Gri Kaynak Saç

Biz gri akımına sizi çok daha zahmetsiz, daha sağlıklı saçlarla ve daha uygun fiyatlarla götürebiliriz. Kendi saçınızı griye boyamak yerine gri kaynak veya çıt çıt saç almanızı öneriyoruz. Aşağıdaki gri saç ürünlerine bir göz atmanızı öneriyoruz. Ürünler ilgili sayfaya girmek için resme dokunun.

Rengi Akmayan Gri Kaynak Saç Doğal Saç + Uygulama Seti

2 Tokalı Akmayan Ombre Gri Çıt Çıt Doğal Saç

Tek Tokalı Rengi Akmayan Ombre Gri Saç Doğal Çıt Çıt

70cm Ombre Gri Bant Kaynak Saç Doğal Rengi Akmayan Gri Renk

100gr. Akmayan Ombre Gri Renk Doğal Tres Saç

Yorumlar

İleti bulunamadı

Yaz