Saç Rengine Göre Ara

Boyasız (Koyu Kestane) 4 Numara (Çikolata Kahve) 6 Numara (Açık Kahve) 8 Numara (Karamel) Röfleli Sarı 12 Numara (Kumral Sarı)
8.1 Numara 24 Numara (Açık Sarı) 27 Numara 613 (Platin Sarı) Ombre Platin Gri

Saçına Göre Ara

Doğal Çıt Çıt Saç

Çıt Çıt Saç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Modapedia çıt çıt ve kaynak saçlar neden kalitelidir? Saç kalitesiyle ilgili bazı ipuçları;

* Modapedia saçlar dipten uçlara kadar dolgundur. Uçlara doğru seyrelmez.
* Yumuşak saçtır, ipeksi dokunuşu hissedersiniz.
* Yıpranmış, kurumuş yada kırılmış saçlar değildir.
* Rengi açılabilir,boyanabilir, %100 doğal gerçek saçtır. Herhangi bir karışım içermez.
* Tek yönlü dolaşmayan saçtır.
* Markalı saçlardır. Bu sayede bir sorun yaşadığınızda Modapedia markasını her zaman muhatap alabilirsiniz.
* Tüm saçlar faturası kesilerek gönderilir. İade garantilidir. Beğenmezseniz kullanmadan iade edebilirsiniz.

Çıt Çıt Saç Alırken Doğru Renk Seçimi

Satın aldığınız çıt çıt saçların rengi kendi saçlarınıza uygun olması doğal bir görünüm oluşturmak için çok önemlidir. Her zaman saçınıza rengi tam uygun bir çıt çıt saç bulmanız mümkün olmayabilir. Satın aldığınız saçları boyamanız gerekecektir. Fakat boyama işlemini en kolay şekilde yapabilmeniz için  saçınıza en yakın rengi seçmelisiniz.

Koyu renk bir saç satın alıp platin rengine açmak kolay değildir (boyasız saç olsa bile) ve kuaförünüz size fazla masraf çıkartır. Bu sebeple kendi saçınıza en yakın rengi seçmelisiniz. Eğer yakın bir renk bulamıyorsanız, bir ton daha açığını seçerseniz boyaması çok daha kolay olacaktır.  Açık renklerden > koyu renklere boyamak her zaman daha kolaydır.  Koyu bir rengi açmak hem zor, hem masraflıdır hem de saçları yıpratır.

Saçlarınız 6 numara kumral tonlarında ise siz 7 numara satın alırsanız, açma işlemi yapmadan doğrudan normal boyama işlemi ile saçınızla aynı renge boyayabilirsiniz. Bu sayede hem kuaför masrafınız olmaz, hem de satın aldığınız saçları yıpratmadan boyamış olursunuz.

Boyasız saç satın alıp istediğim renge boyayabilir miyim?

Boyasız saçları karamel tonlarına kadar rengini açabilirsiniz. Fakat platin yapamazsınız. Platin yapmak için çok fazla açma işlemi yapmak gerektiği için saçların yanma ihtimali yüksektir. Onun yerine doğrudan platin renk saç satın almanızı öneriyoruz.

Platin renk satın alıp istediğim renge boyayabilir miyim?

Evet boyayabilirsiniz. Fakat platin renkler koyu renklere boyanırken en az 2 kez boyanması gerekir. İlk boyamada renkleri akacaktır ve güzel tutmayacaktır. Eğer saçınıza daha yakın bir renk var ise onu almanızı öneriyoruz.

8 Parça mı? YarımAy mı?

Çıt çıt saçlarda sıkça karşılaştığımız sorulardan biri de tek parça mı yoksa çok parçalı mı şeklidedir. Burada dikkat etmeniz gereken kendi saçınızın uzunluğu ve katlarıdır. Saçlarınız kısa ve katlı ise doğal durması için çıt çıt saçlarınızı daha dağınık bir şekilde takmanız gerekir. Bu sebeple 5 veya 8 parça çıt çıt saç satın almanız gerekir. Eğer saçlarınız omuz hizasına kadar geliyorsa ve sadece hafif katlı ise Yarım ay tercih edebilirsiniz.  Bunların dışında yan parçaları olan yarım ay saçları da tercih edebilirsiniz.

Kaynak Saç mı Yoksa Çıt Çıt saç mı daha kullanışlı?

Kaynak saçlar sürekli saçınızda takılı ve sabittir olan saç uzatma modelidir. Çıt çıt gibi akşamları sökemezsiniz. Bu durum pek çok kişi için avantaj olarak görülüyor. Saçlarınızın sürekli istediğiniz uzunlukta ve yoğunlukta olmasını isteyenler kaynak saç çeşitlerini tercih etmesi gerekir. Kaynak saç daha fazla bakım gerektiren bir uygulamadır. Ortalama 3-4 ayda bir kez sökülerek saç dipleri taranır ve aynı saç yeniden uygulanır. Kaynak saça alışkın olmayanlar ilk yaptırdıklarında zorlanabilir fakat uzun süredir saçlarına kaynak yaptıranlar öyle alışıyor ki artık kendi saçları onlara yetmiyor.