Anlaşma ve Kullanım Şartları

Bu internet sitesine girmeniz, kişisel bilgilerinizin yer alacağı formu doldurmanız veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir. Eğer bu sayfada belirtilen şartların herhangi biri sizin için uygun değilse lütfen Modapedia sitesini kullanmayınız.

Modapedia.com sitesi bundan böyle "Modapedia" olarak anılacaktır.

"Nasıl Alışveriş Yaparım?" bölümünde anlatıldığı biçimde ürünün siparişinin verilmesini takiben, "Nasıl Öderim?" bölümündeki açıklamalara uygun olarak ödeme yapıldıktan sonra, ürün Modapedia tarafından teslimata hazır hale getirilerek, kargo tarafından 72 saat içinde (3 iş günü) teslim edilir.

Teslimatlar kargo görevlileri tarafından yapılır. . Kargo ücretleri, ürünün hatalı veya eksik olması durumunda Modapedia, üründe herhangi bir kusur bulunmadığı sürece müşteri tarafından karşılanır. Teslimat şahsın kendisi veya birinci dereceden akrabalarına kimlik ibrazı ve imza karşılığı sonucunda yapılır.

Aldığınız ürünün fiyatı, KDV ve diğer tüm masrafları faturanıza yansıtılacaktır.

Tüketici mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, malı teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cazai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir. Hatalı ve arızalı ürünlerin geri gönderim ücretleri Modapedia tarafından karşılanacak, bunun dışındaki geri gönderim sebeplerinin ücretleri müşteri tarafından karşılanacaktır.

İade edilen ürünlerin paketleme ve nakliye ücretleri geri ödenmeyecektir. Ürün kullanılmamış ve orjinal ambalajında iade edilmelidir. Müşteriye para iadesi İade Şartları bölümünde açıklandığı şekilde müşterinin ödeme yöntemine bağlı olarak iade edilecektir.

Müşterinin ikamet ettiği yere bakılmaksızın bütün ödemeler TL üzerinden yapılacaktır diğer para birimleri kabul edilmeyecektir. Satın alma işlemini gerçekleştirmek için kullanılacak kredi kartları Modapedia tarafından kabul edilen kredi kartlarından biri olmalıdır, diğer kredi kartlarından tek çekim yapılır.

Yurtdışından yapılan siparişlerde sadece KKTC'ye sipariş teslimatı yapılacak bunun dışındaki ülkelerden gelen sipariş talepleri geçersiz sayılacaktır. Kargo ücreti hesaplanarak onay aşamasında müşteriye bildirilecektir.

Geçerli siparişin işlemlerinin tamamlanması için gerekli çalışmalar en kısa sürede tamamlanacaktır. Ancak satış işleminden önce veya sonra meydana gelebilecek teknik veya insan hatasından kaynaklanan sorunlardan dolayı yaşanan gecikmelerden Modapedia sorumlu değildir.

Modapedia tamamlanmış veya tamamlanma potansiyeli olan siparişi çeşitli nedenlerden dolayı iptal etme hakkını saklı tutar.

Modapedia herhangi bir telefon numarası ,müşteri numarası veya elektronik posta adresinin sisteme girişini engelleme hakkını saklı tutar.

Modapedia ürün fiyatını önceden belirleme ve durdurma hakkına sahiptir. Fiyat ve fiyat seviyesini müşterilerle paylaşma hakkını saklı tutar.

Tüm ürün ve servis fiyatları uygulanabildiği yerlerde KDV dahildir. Modapedia müşterilerine ürünün dağıtımında fiyatla ilgili tüm detayları fatura üzerinde bildirmekle yükümlüdür.

Sipariş veren her müşteri sözleşme şartlarını ve koşullarını kabul eder. Müşteri geçerli sipariş için ürün fiyatı, KDV, paketleme ve dağıtım ücretlerine eşit veya üstünde toplam ücreti ödemeyi kabul eder.

Havale veya EFT ödeme yöntemi ile oluşturulan siparişlerde, 3 gün içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

İzlenme şartları ve koşullarından her hangi birisinin, herhangi bir zamanda uygulanamamasından sözleşmenin diğer şart ve koşulları etkilenmez

Modapedia hileli işlem ve kasıtlı olarak yanlış bilgi veren şahısların sisteme girişini engelleme hakkına sahiptir. Modapedia, sistemlerine zarar vermeye yönelik davranışları tespit edilen şahıslar hakkında yasal işlem yapma hakkına sahiptir.

Tüm açık eksiltme ve açık eksiltme dışı sözleşmelerde T.C. kanunları işler. Tüm müşteriler veya potansiyel müşteriler meydana gelebilecek anlaşmazlıklar için Mersin Mahkemeleri yetkili kılındığından başvurularını yetkili yerlere iletmek zorundadırlar.

Modapedia ve Modapedia tarafından kullanılan tüm resimleri internet sayfasının gerektirdiği ve izin verdiği işlemlerden geçirilebilir. Yayın süresi boyunca kesintisiz yayın yapmak için çalışılacaktır fakat teknik arızalardan dolayı yaşanan sorunlardan yükümlü değildir. İnternet sitesi yayınında meydana gelebilecek teknik arızadan dolayı erişimde sorun yaşanır ve ürün siparişi tamamlanamazsa sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Ürünün iadesi ile ilgili tüm detaylar ürünle beraber müşteriye gönderilecektir.

Tüm ankastre, beyaz eşya ve demonte olmayan büyük mobilya satışlarında kargo teslimi bina girişlerinde yapılmaktadır.

Ürün tesliminde adresinde bulunmayan kişiler ürünü en yakın kargo ofisinden (3) üç iş günü içinde alacaktır,aksi takdirde sorumluluk kabul edilmez.

Bazı durumlarda ürün hazırlanırken ürünün hatalı ve arızalı olması muhtemel olabilir. Bu durumda bekleyen siparişi iptal etme hakkını Modapedia saklı tutar. Müşteri sistemimizde kayıtlı olan telefon numarasında bilgilendirilir. Böyle bir durumda herhangi bir ücret talep edilmez.

Bu internet sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan Modapedia.com sahipleri, yöneticileri, ya da Modapedia sorumlu değildir. Modapedia, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Modapedia işbu site ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir.

Modapedia, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu internet sitesi Modapedia 'nın kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Modapedia, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

Modapedia bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Modapedia markası ve diğer markalar, www.modapedia.com alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ("Materyaller") ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. Internet sitesinde bulunan hiçbir Materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. Internet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. Modapedia 'nın burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

Modapedia, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.