Sıkça Sorulan Sorular

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

İnternet sitemizden alışveriş yapabilmek için sistemimize üye olmanız gerekmektedir. Modapedia'dan yapacağınız alışverişlerde sizlerin temel bilgileri esas alınacağından dolayı sisteme üye olmayanlara alışveriş imkanı sağlanamayacaktır. Ücretsiz üyelik için tıklayın.

Alışveriş Sepeti nedir?

İnternet sitemize giriş yapıldıktan sonra seçerek almak istediğiniz ürünlerin toplu halde bulunduğu kişiye özel bir alandır. Siparişinizi vermeden önce sepetinizdekilere ekleme, çıkarma yapabilir, adetlerini değiştirebilirsiniz. Sepetiniz sistemden çıkmanız durumunda veya internet tarayıcınızı kapattığınızda dahi saklanır ve bir sonraki girişinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.


Nasıl alışveriş yapabilirim?

Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi "Nasıl Alışveriş Yaparım?" sayfasında bulabilirsiniz.


Siparişimi verdim, şimdi ne yapmalıyım?

Sayfamızda siparişleriniz Banka Havalesi, Kapıda Nakit Ödeme, PayPal ve Kredi Kartı ile alınmaktadır.

1) Kredi Kartı ile vermiş olduğunuz siparişlerde herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. e-mail adresinize siparişinizin durumu ile ilgili bilgiler ulaşacaktır. (Gerektiği durumlarda müşteri hizmetlerimiz sizi telefon / e-mail yolu ile bilgilendireceklerdir.) Siparişiniz en kısa zamanda hazırlanarak belirttiğiniz adrese teslim edilmek üzere kargoya verilecektir.

2) Banka havalesi ile vermiş olduğunuz siparişlerde, size belirtilen banka hesap numaralarından herhangi birine 3 iş günü içinde ödeme yapmanız gerekmetedir. Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına sipariş numarasını yazmayı lütfen unutmayınız.

Sipariş işlemlerinin daha hızlı yürüyebilmesi için ödeme işleminden sonra lütfen Ödeme Bildirim Formu 'nu doldurunuz.

Ödemelerle ilgili daha fazla bilgiyi "Nasıl Öderim?" sayfasında bulabilirsiniz.

Zamanında ve eksiksiz ürün teslimi için dikkat edilmesi gereken hususlar

Adres bilgilerinizin doğru olduğuna emin olun, siparişleriniz kayıtlı olan adrese gönderilecektir. Eğer biliyorsanız lütfen posta kodunuzu adresinizle beraber veriniz. Eksiksiz ve yeterli adres bilgisi gerekmektedir. Fatura bilgileriniz adres bilgilerinizle aynı olduğu durumlarda adres bilginizin doğru olduğundan emin olunuz.

Siparişlerinizin geçerli olduğundan emin olun, vermiş olduğunuz sipariş için gerekmediği sürece ayrıca aranmazsınız.  Ancak size ulaşmak için aradığımızda size ulaşılamaması durumunda siparişiniz geçersiz sayılacaktır.

Tüm gönderilerimiz kimlik ibrazı ile adrese teslim edilir, adreste bulunmayan kişiler için birinci dereceden yakınları veya yetkili kıldıkları şahıslara teslimat yapılır. Bu kişilerede ulaşılamaz işe kargo firması gerekli notu adrese bırakır ve ürünü şubesinde 2 gün süreyle saklar.

Kredi Kartı Güvenliği

Kredi kartlarınızın güvenliği, ön planda tutulmaktadır bu açıdan dolayı sizlere uzman ekiplerce hazırlanmış, alt yapısı sağlam bir güvenlik sistemi sunmaktayız. Bilgileriniz hiç bir kurum veya kuruluşla paylaşılamaz. Sistemimizde bakiyesi yeterli tüm kredi kartlarınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Ödeme sisteminde 128 bit şifreleme ile iletilen bilgilerin güvenliğini sağlayan SSL Sertifikası kullanılmaktadır.

Kredi kartım onaylanmadı, bu neden olabilir?

 Siparişiniz sırasında kredi kartınız farklı nedenlerden onaylanamayabilir.

Bu nedenler arasında başlıcaları;

    Kart numarasını hatalı girmeniz,
    Kartınızın son kullanma tarihinin geçmiş olması,
    Kullandığınız ek kartın ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olması,
    Kartı düzenleyen banka ile geçici bağlantı sorunları yaşanması,
    Kayıp ihbarı yaptığınız bir kartı yeniden kullanmaya çalışmanız
    Kullanmaya çalıştığınız kartın bir kredi kartı değil, ATM kartı olması sayılabilir.
    Kredi kartı onay sorunlarınızda yardım almak için kartı aldığınız banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bulunduğumuz yerde kargo şirketi yok siparişimi nasıl teslim alacağım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo Türkiye'nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Bulunduğunuz yerde kargo firması yoksa mobil bölge olarak tabir edilir ve haftanın belirli günlerinde ürün teslimi yapılmaktadır.

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

İade etmek istediğiniz ürün / ürünlerinizi, yedi(7) iş günü içerisinde iade sebebinizi içeren not ekleyerek, ürüne ve orijinal kutusuna zarar gelmeyecek şekilde, ürün ile birlikte gönderilen iade prosedürüne uygun olarak tarafımıza kargo ile gönderebilirsiniz. İadesi onaylandığında işlemleriniz en kısa sürede başlatılacak olup, geri ödeme işlemleri  yaptığınız ödeme şekline bağlı olarak iade edilecektir.

Eğer iade etmek istediğiniz ürün / ürünler arızalı yada eksik ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti siz müşterilerimize aittir.

İade şartları hakkında detaylı bilgi için "İade Şartları" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sattığınız ürünlerin garantisi var mı?

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin tamamı ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır. Ürünlerin garanti süresini, garanti içeriğini ve şartlarını ithalatçı veya üretici firmalar belirlemektedir. Tamir işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.

Arızalı ürününüzün e-faturası veya garanti belgesi ile birlikte işlemlerini yaptırabilirsiniz.

Siparişimdeki ürün bozuldu ne yapmalıyım?

Arızalı ürün / ürünlerinizi e-faturası ile birlikte bize ulaştırırsınız. Ürünü garanti veren firmaya göndererek arıza tespiti yapılır. Arızalı ürünleriniz için onarım süreci kanunlarla sınırlı olup maksimum 30 iş günüdür.

Size nasıl E-mail gönderebilirim veya sorularımın cevaplarını alabilir miyim?

Herhangi bir konuda bize e-posta göndermek için adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca bütün sorularınızın cevaplarını müşteri hizmetlerimizden öğrenebilirsiniz

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Tamamlandı” statüsünde değilse talebinizi ve sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için iptal etme sebebinizi, isim ve soyisminizi ve sipariş numaranızı adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.
İptal işlemi için gerekli olan bilgiyi "......" numaralı müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz.

Teslimat nasıl yapılacak?

Siparişinizin teslimatı kargo tarafından yapılacaktır. Ürün teslimi kimlik ibrazı karşılığında şahsa veya veya birlikte oturduğu birinci derece yakınlarına teslim edilir.  Ürün tesliminde adresinde bulunmayan müşteri ürünü en yakın "kargo" ofisinden iki (2) iş günü içinde alacaktır, aksi takdirde sorumluluk kabul edilmez.

Alışveriş yapmak için neden Modapedia.com sitesine üye olmam gerekiyor?

Siparişinizi size gönderebilmemiz için adınızı ve adresinizi bilmemiz gerekiyor.

Bir hesap açmak için kaydolmak,

• Alışverişinizi çok daha kısa bir sürede tamamlamanızı
• Fatura ve/veya teslimat adresinizi kaydederek, alışverişlerinizde dilerseniz hem faturanızın, hem de teslimatın yapılması için aynı adresi seçebilmenizi veya her ikisi için ayrı adresler seçebilmenizi,
• Siparişlerinizin ve geri ödemelerinizin durumunu internet üzerinden istediğiniz zaman takip etmenizi,
• Sadece Modapedia.com sitesine kayıtlı müşterilerine tanınan, çeşitli promosyon ve fırsatlardan yararlanma imkanı,
• Sitemizi gözden geçirirken istediğiniz ürünleri istek listesine kaydetmenizi ve bu listeyi arkadaşlarınıza ve ailenize göndermenizi sağlar.

Sisteminizin üyelik avantajları nelerdir?

Sistemimize üye olduğunuzda; ilgi alanınızdaki ürünlere daha kolay sahip olabilirsiniz. Sizlere ürünler hakkında zaman zaman bilgiler verilecek ve fiyat avantajlarından yararlanabileceksiniz. Bunun dışında bazı dönemlerde yapacağımız özel promosyonlardan yararlanabilirsiniz.

Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım” bölümünden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.


Şifremi kaybedersem ne yapmam gerekiyor?

Üzülmeyin, şifrenizi unutursanız, sizin için yeniden bir şifre belirleyeceğiz.   Oturum açma sayfasındaki "Şifremi unuttum" linkine tıklayın. Bunu yaptığınızda sizin için hemen yeni bir şifre belirleyeceğiz ve bu yeni şifreyi bir e-posta ile göndereceğiz.

Adresimi nasıl değiştiririm?

Sitemize kaydolmuşsanız ve bir başka sipariş vermek istiyorsanız; ancak adresinizi ya da başka bilgilerinizi değiştirmeniz gerekiyorsa, sitede oturum açın ve “Hesabım” bölümüne girip daha sonra bilgilerinizde değişiklik yapmak için “Profilim” linkine tıklayın.    Bunun yerine, alışverişi tamamlama aşamasında Faturalama ve Teslimat Adresi bilgilerini isteyen sayfaya geldiğinizde de adres bilgilerini değiştirebilirsiniz.


Ben kaydolduğumda, özel bilgilerimi başka şirketlerle paylaşacak mısınız?

Hayır, bilgilerinizi başka şirketlerle paylaşmayacağız.

Benim kişisel bilgilerimle ne yapıyorsunuz? Kişisel bilgilerim güvende mi?

Modapedia, bize verdiğiniz bilgilerin yalnızca aşağıdaki amaçlarla kullanılacağını teyit eder:

• Siparişinizi işlemek
• Hizmetlerimizi iyileştirmek için istatistiksel işlemler
• Site yönetimi

Modapedia'nın Gizlilik Politikası hakkında daha fazla bilgi almak için Gizlilik Sözleşmemizi okuyun.

Verdiğiniz bilgilerin güvenli bir şekilde saklanmasının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.  Her zaman güvenliği en yüksek seviyede tutuyoruz.  Sitemiz hassas verilerinizi bize ilettiğinizde bunları karıştıran, en gelişmiş mevcut güvenlik yazılımı olan yüksek seviyeli SSL (güvenli soket katmanı) şifreleme teknolojisini kullanır.  Bu nedenle, ödemelerinizin ve kişisel bilgilerinizin gizliliği ve güvenliği konusunu oldukça ciddiye aldığımızı bilerek rahat edebilirsiniz.  Sitemizin güvenli bir bölgesinde olup olmadığınızı öğrenebilmek için, ağ tarayıcınızın sağ alt köşesine bakın, kapalı bir asma kilit ya da kırılmamış bir anahtar göreceksiniz.

İnternet üzerinden alışverişlerde kredi kartı güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak ... SSL tarafından 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi site tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur. Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfada bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

Kargo ücretleriniz nedir?

Alışveriş sepetinize eklediğiniz siparişinize ait güncel kargo ücretini alışveriş sepetinizi görüntülediğiniz sayfada "Kargo tutarı" alanında veya "Alışverişi Tamamla" butonuna bastığınızda gelen sayfada görebilirsiniz.

Bilgi: Kargo ücreti, aldığınız ürünün paketli boyut / ağırlık bilgisine gore değişecektir. Kargo servisi yerleşim birimlerinin birbirine uzaklıkları dikkate alınarak taşıma mesafelerini; yakın (200 km.'ye kadar) kısa (600 km.'ye kadar), orta (1000 km.'ye kadar) ve uzun (1000 km.'nin üstü) olmak üzere 4 hat'a ayırmıştır.Yakın ve kısa hat kargoları 48 saat içinde, orta ve uzun hat kargoları da 72 saat içinde alıcılarına yada birinci dereceden akrabalarına kimlik ibrazı ve imza karşılığı teslim edilmektedir.

Hediye çeklerimi nasıl kullanabilirim?

Modapedia.com sitesinde, sipariş verme işleminizin ödeme aşamasında, ödeme bilgilerinin üstünde yer almaktadır. Bu bölümde kullanmak istediğiniz çekinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca siteniz üstündeki "Hediye Çeki" menü başlığına tıklayarak gelen sayfada yeni hediye çeki oluşturabilir veya var olan hediye çekinizi kontrol edebilirsiniz.