Nasıl Alışveriş Yaparım?

* Modapedia.com 'da gezdiğiniz sürece, ilgilendiğiniz ürünlerin üzerlerine tıklayarak, ürünlerin fiyatına ve diğer bilgilerine ulaşabilirsiniz. * Ürün tutarının ve açıklamasının belirtildiği ekranda, ürünü almak istediginize karar verdiginizde, "Sepete Ekle" butonuna tıklayınız. Ürünü sepetinize ekledikten sonra ekranda yeni bir pencere aşılarak size "Alışverişe Devam" ve "Tamamla" şeklinde iki seçenek sunacaktır. Bu aşamada "Alışverişe Devam" seçeneğini seçerseniz ürün sepetinize eklenir ve siz de diğer ürünleri gezmeye devam edebilirsiniz. "Tamamla" seçeneğine tıkladığınızda ürün sepetinize ve devamında ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz.

* Alışverişe devam etmek isterseniz, Modapedia.com içinde istediginiz kategoriye geçmeniz veya ürün aramanız yeterli olacaktır. Alışverişinizi tamamlamak istediğinizde sepet bölümüne gitmeniz gerekmektedir.

* Alışverişinize devam ederek sepetinize istediğiniz kadar ürün koyabilirsiniz. Alışverişinizi tamamlayıp, satın almak istediğiniz bütün ürünlerinizi sepetinize attıktan sonra sağ üst köşede bulunan alışveriş sepetim kutusundan "Tamamla" butonuna tıklayınız. Bu tıklama ile ürün sepetinize ve devamında ödeme sayfasına yönlendirilirsiniz.

* Ürünleri sepetinize ekledikten sonra mevcut ürünleri almak istiyorsanız sitenin sağ üst köşesinde bulunan alışveriş spetine tıklayıp açılan pencerenin sağ altındaki "Tamamla" butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu adım sizi alışveriş sepetinize yönlendirecektir.

* Ürünler arasında almaktan vazgeçtiginiz ürünler var ise, ürünün isminin hemen sağındaki "X" linkine tıklayın.

* Sepete attığınız ürünlerin sayısı ile ilgili değişiklik yapmak, azaltmak veya arttırmak istiyorsanız sepetiniz bölümünde ürünün yanındaki "Adet" sütunundaki kutuya istedğiniz sayıyı yazıp veya kutunun yanındaki "+" veya "-" bağlantılarını kullanarak istediğiniz sayıyı belirleyip sayfanın aşağısındaki "Yeniden Hesapla" butonuna basarak ödeyeceğiniz tutarı tekrar hesaplayabilirsiniz.

* Eger sepetinizdeki ürünlerin adetlerinde değişiklik yaptıysanız "Yeniden Hesapla" butonuna basarak sepetinizi güncelleyebilirsiniz.

* Tüm ürün ve fiyat bilgileri tamam ise "Alışverişi Tamamla" butonuna basın. Ekranınıza teslimat seçenekleri/bilgileri ve kargo notu mesaj kutusu gelecektir.

* Eğer daha önceden fatura adresi ve/veya teslimat adresi bilgilerinizi girdiyseniz teslimat sayfasından devam edebilirsiniz. Eğer fatura adresi ve/veya teslimat adresi bilgilerinizi güncellemek istiyorsanız 2 numaralı "Adres Bilgileri" sekmesine tıklayarak güncelemelerinizi yapınız. Daha sonra "Devam" butonuna tıklayınız.

* Bilgilerin tamamı doğru ise ve eklmek istediğiniz kargo notunu (opsiyonel) ekleyip "Devam" butonuna tıklayınız.

* Eksik ve/veya yanlış bilgi var ise, gerekli düzeltmeleri yaptıktan sonra "Devam Et" butonunu tıklayınız. Gelen yeni ekranda istenilen bilgilerin tümünü eksiksiz ularak girin.

* Bu adımda ödeme yönteminizi seçmelisiniz. Kredi kartıyla ödemek istiyorsanız "Kredi Kartı" sekmesinde yerlan bilgileri doldurmalısınız. Kredi Kartı türünü (Visa, MasterCard gibi..) tipini, Kredi Kartı Numarasını (numaraların arasına bosluk "," , "-" , " * " gibi herhangi bir karakter koymayınız), Geçerlilik Tarihi (bitiş tarihini, ay ve yıl olarak belirtmeniz gerekmektedir.), CVV (MasterCard ve Visa kartlarların arkasındaki 3 haneli güvenlik kodudur. American Express kartlarında 4 haneli olur.) kodunu girmelisiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra "Ödeme Yap" butonuna basın. İşlem sürecinin tamamlanması/provizyon için 5 - 45 saniye arası beklemeniz gerekmektedir.

* Banka havalesi ile ödeme yapmak istiyorsanız "Diğer (Banka Havalesi/EFT & PayPal)" sekmesine tıklayın. Buradan "Havale/EFT" ile ödeme seçeneğini seçin ve "Ödemeyi Tamamla" butonuna tıklayarak sipariş işleminizi tamamlayın. (Hesap numaralarımız "Ödemeyi Tamamla" butonuna tıkladıktan sonraki sayfada da bulunmaktadır. ) Ödemeniz gereken toplam ücreti havale yaptıktan sonra ödeme bildirim forumunu kullanarak ödeme bilgilerini bize gönderebilirsiniz. Siparişiniz ödemeniz onaylandıktan sonra gönderilir.

* PayPal ile ödeme yapmak istiyorsanız "Diğer (Banka Havalesi/EFT & PayPal)" sekmesine tıklayın. Buradan "PayPal" seçeneğini işaretleyerek "Siparişi Tamamla" butonuna basın. Bu işlem sizi PayPal.com sitesinde bulunana PayPal ile ödeme sayfasına yönlendirir. Ulaşacağınz bu sayfada PayPal hesabınıza giriş yaparak ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. (PayPal ile ödeme yapabilmek için PayPal hesabınıza kredi kartınızı tanımlamış olmanız gerekmektedir.)

* Ödeme işleminiz sona erdikten sonra alışverişinizin onaylandığına dair bir pencere açılacaktır. Bu sayfada "Sipariş Detayları" ve "Siparişler" adında iki buton göreceksiniz. "Sipariş Detayları" butona basarak siparişiniz hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir, "Siparişler" butonuna basarak ise mevcut tüm siparişlerinizi görebilirsiniz.

* Ödemenizi PayPal veya Kredi Kartı ile yöntemiyle yaptıysanız siparişiniz hazırlanarak en kısa sürede adresinize gönderilecektir.